NETGEAR APS550W-100NES ProSAFE Auxiliary Power Supply - 120 V AC, 230 V AC
MPN: APS550W-100NES
In Stock
Highlights
Please log in to add an item to your wishlist.
Non-cancelable and non-returnable
B2B pricing options available.
SabrePC B2B Account Services
  • Business-Only Pricing
  • Personalized Quotes
  • Fast Delivery
  • Products and Support
Need Help? Let's talk about it.
MPN: APS550W-100NES
In Stock
Highlights
B2B pricing options available.
SabrePC B2B Account Services
  • Business-Only Pricing
  • Personalized Quotes
  • Fast Delivery
  • Products and Support
General Information
Manufacturer
Netgear, Inc
Manufacturer Part Number
APS550W-100NES
Manufacturer Website Address
http://www.netgear.com
Brand Name
Netgear
Product Name
ProSAFE Auxiliary Power Supply
Product Type
Power Module
Power Description
Input Voltage
  • 120 V AC
  • 230 V AC
  • Output Power
    550 W