Decimator Design DD-12G-CROSS 4K HDMI/SDI Cross Converter w/Scaling & Frame Rate Conversion
MPN: DD-12G-CROSS
In Stock
Highlights
Please log in to add an item to your wishlist.
Free Shipping
B2B pricing options available.
SabrePC B2B Account Services
- Business-Only Pricing
- Personalized Quotes
- Fast Delivery
- Products and Support
Need Help? Let's talk about it.
MPN: DD-12G-CROSS
Free shipping
In Stock
Highlights
B2B pricing options available.
SabrePC B2B Account Services
- Business-Only Pricing
- Personalized Quotes
- Fast Delivery
- Products and Support
Specifications
General Information
Manufacturer
DECIMATOR DESIGN PTY LTD
Manufacturer Part Number
DD-12G-CROSS
Manufacturer Website Address
http://www.decimator.com
Brand Name
DECIMATOR
Product Model
12G-CROSS
Product Name
HDMI / SDI 4K Cross Converter With Scaling and Frame Rate Conversion
Product Type
Signal Converter
Technical Information
Functions
Video Signal Format
Maximum Resolution
4096 x 2160
Video Formats
Interfaces/Ports
USB
Yes
HDMI
Yes
SDI
Number of SDI Inputs
1
Number of SDI Outputs
4
Physical Characteristics
Form Factor
External
Height
1.2"
Width
5.1"
Depth
4.2"